Brenta

Dufourspitze

Mont Blanc, Monte Rosa, Dom

Škótska vysočina -  Ben Nevis, Loch Ness...

Lago di Garda, Marmolada

 

Chorvátsko-Starigrad-Velika Paklenica-lezenie

Chorvátsko - NP Paklenica - autob. zájazd 7 dní - 1.-8.7.2017/od soboty do soboty/

Termín:
Cena 345,00 EUR
Počet osôb
Popis:

1.deň - turistika - ráno po ceste z dedinky Seline a odtiaľ cez Malú Paklenicu po náhornej planine okolo Jurline, a cez Velkú Paklenicu späť do Starigradu, alebo sa vrátiť späť do Seline.

Kaňon Mala Paklenica je 12km dlouhý a 400-500m široký. Najužšia časť je len 10m široká. Mala Paklenica je prekrásna oblasť, terén je tu len velmi ťažko priechodný, bez ciest. Dá sa prejsť  iba vyschnutým korytom potoka.

2.deň - výlet na Plitvické jazerá/podľa záujemcov, bude posudzovaný ako fakultatívny výlet, cena sa bude odvíjať od počtu ľudí, vstupné 15€/osoba + cena výletu/.

Alternatívne turistika, podľa dohody.

3.ďeň – turistika – výstup na Vaganski vrh – najvyšši vrchol v Paklenickom n.p. , alebo kaňon Velika Paklenica je 14km dlhý a 500-800m široký. V najužšej časti, je len  50m široký. Horská rieka Paklenica, ktorá tečie kaňonom, je vätšinu roka bez vody. Kaňon obklopujú až 700m vysoké vápencové skalné steny. Kaňon sa rozširuje pod skalou Aničin kuk (714m), je tu rozľahlá lúka a niekoľko jaskýň – najväčšia z nich je 175m dlhá - Manita peč - jedna z najkrajšia jaskýň v celom NP. Možnosť pokračovať až nakoniec kaňonu Velika Paklenica, cestou uvidíme Paklenický mlyn, vodopády, horolezeckú oblasť, chatu Lugarnica, chatu Paklenica neďaleko horských dediniek Pariči a Ramiči.

4.deň - výlet na ostrov Pag, spojený s výstupom na najvyššie miesto na kopec  sv.Vid 348 m.n m. Odmenou za vynaloženú námahu nám budú nádherné panoramatické výhľady na celé pobrežie Pagského zálivu.Pri spiatočnej ceste zastávka v centre historického mesta Pag.

5.deň - výlet do Zadaru. Pri spiatočnej ceste sa zastavíme na miestach, kde stálo pueblo apačov Rio Pekos,  nad riekou Zrmanja, a natáčali tam scény z filmu Vinnetou.

6.deň - turistika – zo Seline smerom na Aničin kuk a zostup do Velikej Paklenice

Ubytovanie: v izbách a apartmánoch penziónu CROATIA,  situovaného priamo pri mori s vlastnou plážou a reštauráciou, v mestečku Starigrad, ktoré je zároveň vstupnou bránou do národného parku Paklenica.Všetky apartmány a izby majú kúpelňu, WC, TV a klimatizáciu s balkónom, výhľadom na more a okolnú prírodu. Posteľné prádlo a uteráky k dispozícii.

 

Stravovanie: polpenzia vo vlastnej reštaurácii. Raňajky formou bufetu, večera výber z viac ako 20 druhov rýb a mäsa.

Doprava: autobusom, ktorý bude počas pobytu k dispozícii.

Cena:  349€, vrátane stravy, dopravy, mýtnych poplatkov, ubytovania, pobytovej taxy, posteľného prádla, uterákov/v cene nie je zahrnutý výlet na Plitvické jazerá a ani vstup do NP a jaskyne/.

Podrobnosti o zájazde vo Worde

Vybavenie: Oblečenie na VHT, nepremokavá bunda, čapica, rukavice, pevné turistické topánky, plavky, prezúvky.

Poistenie: Individuálne, alebo možnosť poistenia cez poisťovňu Allianz u vedúceho zájazdu.

 

 

| Späť | Nasledujúci >>