Brenta

Dufourspitze

Mont Blanc, Monte Rosa, Dom

Škótska vysočina -  Ben Nevis, Loch Ness...

Lago di Garda, Marmolada

 

Vysokohorská turistika

Mont Blanc,Wildspitze - 8 dní, 15.-22.8.2018

Termín:
Cena 395,00 EUR
Počet osôb
Popis:

1.deň, skoro ráno odchod z Partizánskeho na parkovisko do Ventu. Lanovkou Stablein si skrátime cestu na chatu Breslauer Hütte 2 844 m.n.m., kde sa ubytujeme.

2.deň, skoro ráno začneme stúpať dolinou Mitterkar. V závere doliny zmeníme smer postupu doprava, kde začína dobre zaistená výstupová cesta Weisskammom do sedla Mitterkarjoch. Zo sedla zostupujeme na rozľahlý ľadovec Taschachferner a odtiaľ na vrchol Wildspitze 3 772 m.n.m., najvyššiu horu. Zostúpime na parkovisko a ubytujeme sa v penzione vo Vente.

3.deň,absolvujeme zaistenú cestu s prevýšením 250 m, alebo navštívime horské stredisko Sölden, ktoré je známe  organizovaním pretekov svetového pohára v alpskom lyžovaní. V popoludňajších hodinách sa presunieme do kempingu v Chamonix. Po dohode je možné sa ubytovať aj v chate./Ubytovanie v chate sa pripláca, výšku oznámim pri prihlásení sa na zájazd, inak platí spanie v stane/

4.-5.deň, návšteva centra Chamonix, voľný deň, záleží od počasia, k dispozícii máme ešte jeden deň. Možnosť vysokohorskej túry popri najväčšom ľadovci Bossons až na vrchol Jonction 2589 m.n.m.

6.deň, zubačkou z la Fayet/35€/ sa  vyvezieme k chate Le Nid d’Aigle vo výške 2372 m.n.m..Cieľom bude chata Gouter 3817 m n.m., kde prespíme.

7.deň, skoro ráno výstup cez  bivak Vallot 4.362 m.n.m. na Mont Blanc 4.807 m.n.m. Zostup okolo chaty Tete Rousse do kempu.

8.deň, návrat domov.

 

Cena zahrňuje: dopravu minibusom, služby sprievodcu, ubytovanie v kempe 3x, mýtne diaľničné poplatky, poistenie kancelárie proti insolventnosti, informačné materiály.
Cena nezahrňuje : ubytovanie na chate, alebo penzione, lanovky, zubačky, stravu, požičanie výzbroja, stanu a cestovné poistenie.
 
Cena pre členov OEAV: 385 €
<< Predchádzajúci | Späť | Nasledujúci >>