USA - národné parky

Lofoty - Nórsko

Gruzia 

 

               Island

 

Monte Rosa, Mont Blanc
 

 

Vysokohorská turistika

Rakúske Alpy, korutánsko, Flattach - 8 dní, autobus.zájazd, 1.8-8.8.2020

Termín:
Cena 375,00 EUR
Počet osôb
Popis:

1.deň - Raggaschlucht vo Flattachu. Skalná priepasť s ohromnými vodopádmi na riečke Ragga. Patrí medzi najkrásnejšie prírodné priepasti Álp. Krásna nenáročná turistická cesta vedie po drevených schodíkoch, okolo kolmých skalných stien. Spiatočná cesta vedie v tieni, lesnou cestou s prekrásnym výhľadom na Flattach. Možnosť zastaviť sa na dedinskom kúpalisku vo Flattachu, alebo absolvovať rafting.

2.deň - Molltalerský ľadovec -  miesto večného snehu a ľadu. Od parkoviska do lyžiarského strediska nás len za 8 minut vyvezie, supermoderný "Gletscher Expres" -  najdlhšia podpovrchová lanová dráha na svete. Z nástupnej stanice do cieľa /1000m prevýšenia/ prevezie naraz 236 osôb, dĺžka tunela je 4 718 m. Vo výške 2800 m je veľká reštaurácia Panorama so slnečnou terasou. Odtiaľ po ľadovci nenáročná túra na vrchol Shareck 3122 m.

3.ďeň -  Ankogel. Mallnitz patrí medzi najkrajšie turistické regióny Álp. Je to doslova turistický raj. Mallnitz je bránou do Národného parku - Vysoké Taury. Lanovkou – Ankogelbahnen - sa na dvakrát vyvezieme na hornú  stanicu na Elschesattel  2650 m, odkiaľ sú nádherné  výhľady na okolité pohoria, ktorým dominuje Ankogel 3.250 m a ostatné trojtisícovky ako Hochalmspitze 3.360 m a Säuleck 3.086 m.Hore si každý môže vybrať aký kopec resp. akú túru si zvolí. Po túre možnosť relaxu v tunajšej plavárni.

4.deň - Hailigenblut – dedina priamo pod najvyššou horou rakúska Grosglockner 3798 m.Možnosť zvoliť si výstup na okolité kopce. Lanovkou priamo z dediny na vrchol Scharek 2606 m a odtiaľ pešo na Hochtor 2506 m , alebo  sa vyvezieme busom na parkovisko pri  Franz - Josef - Hohe 2451 m, odkiaľ podnikneme túry na okolité kopce, alebo sa zvezieme lanovkou k úpätiu ľadovca Pasterze.

5.deň – Reizeck 2965 m vrchol z ktoréhu sú krásne výhľady na Ankogel alebo Hochalmspitze. Vyvezieme sa k nemu lanovkou a ďalej budeme pokračovať banským vláčikom priamo k dvom obrovským  priehradám.Tu sa rozhodneme, ktorý vrchol zdoláme.

6.deň – Z neďalekej dedinky Kolbnitz lanovkou Kreuzeckbahn na Roßwiese 1200 m n.m. Odtiaľ na Kleiner Salzkofel 2222 m.  Je to jedna z najkrajších oblastí horskej turistiky v Alpách.

Podrobnosti o zájazde vo Worde.

<< Predchádzajúci | Späť | Nasledujúci >>