USA - národné parky 2023

Lofoty - Nórsko 2023

 

Faerské ostrovy 2023 

Gruzia 2023

 
 

Kuba 2023 

Island 2023 

 

Omán 2023

 

 

 

Poznávacie zájazdy

 

Island, za polárnou žiarou - 5 dní, tri termíny, 2.-6.12.2022, 9.-13.1.2023, 2.-6.12.2023

Termín:
Cena 685,00 EUR
Počet osôb
Popis:

1.deň, odlet z Viedne do Keflavíku a presun do Reykjavíku, kde sa ubytujeme.

2.deň, po raňajkách južné pobrežie Islandu. Vodopád Seljalandsfoss, pokúsime sa ho prejsť poza jeho vodnú stenu, ďalšia zastávka bude  mohutný vodopád Skogafoss. Prídeme na pláž, slávnu Black Sand Beach, známu tiež ako pláž Reynisfjara. Čierny piesok, štipľavý vietor  – táto oblasť je najvlhkejšou na Islande, takže na dážď budeme pripravení, odtiaľ  k majáku Dyrhólaey Viewpoint, s neskutočnými výhľadmi.

3.deň, ráno vyrazíme na cestu po asi najpopulárnejšej časti ostrova, ktorá sa zvykne označovať ako Golden Circle. Táto oblasť zahŕňa národný park Þingvellir, ktorý je zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO. Na tomto mieste vznikol najstarší parlament v Európe a populárny je aj preto, že sa v ňom stretávajú dve tektonické dosky. Vďaka tomu na tomto mieste môžeme obrazne povedané vidieť akúsi hranicu medzi Európou a Amerikou. Ďalšími zastávkami budú  Geysir a Strokkur. Geysir je otec všetkých gejzírov – je to najstarší známy zástupca tohto prírodného úkazu a po ňom boli pomenované všetky ostatné. Napríklad aj Strokkur, ktorý vriacu vodu chrlí pravidelne každých pár minút do výšky až 20 metrov. Presun k vodopádu Gullfoss. 

4.deň, po raňajkách pôjdeme na ľahkú turistiku ku termálnej rieke Reykjadalur Hot Spring.

5.deň, po raňajkách prehliadka mesta Reykjavik, smerom na letisko turistika ku vyhaslej sopke, odlet domov

Každý večer lov a pozorovanie polárnej žiare. Pre to aby sme ju videli, spravíme maximum a tak náš zájazd prispôsobíme aktuálnej predpovedi počasia a slnečnej aktivity. 

Cena:  685€ + letenka Viedeň - Keflavík a späť  cca od 120€

Minimálny počet ľudí 7

Cena zahrňuje: dopravu minibusom, služby sprievodcu, 4x ubytovanie/4x s raňajkami/, poistenie kancelárie proti insolventnosti, informačné materiály.

Cena nezahrňuje: letenku, vstupy do múzeí, velnes a osobné poistenie.

 

 

| Späť | Nasledujúci >>