USA - národné parky 2023

Lofoty - Nórsko 2023

 

Faerské ostrovy 2023 

Gruzia 2023

 
 

Kuba 2023 

Island 2023 

 

Omán 2023

 

 

 

Poznávacie zájazdy

 

Madeira - 8 dní, dva termíny, 18.3.-25.3.2023, 11.4.-18.4.2023 obsadené

Termín:
Cena 985,00 EUR
Počet osôb
Popis:

1. deň:  odlet na ostrov Madeira. Prenájom auta a presun z letiska do Funchalu, kde sa ubytujeme - 7 nocí na rovnakom mieste. Ešte v ten deň prehliadka hlavného a najväčšieho mesta ostrova Funchal. Prejdeme sa ulicami starého mesta, prístavnej promenády, trhoviska, katedrály a radnice. Lanovkou sa vyvezieme na Monte a absolvujeme zjazd strmými ulicami na zvláštnych dreveno-prútených saniach, ktoré kedysi slúžili k zvážaniu úrody na trh do centra.  

2. deň: po raňajkách, presun k najvýchodnejšiemu výbežku Madeiry, mysu Ponta de São Lourenço - krásne scenérie skál bičovaných vetrom a vlnami oceánu, cez najužšiu časť polostrova širokú len niekoľko málo metrov, vystúpime na najvyšší kopec Pico do Furado z ktorého sa nám naskytnú nádherné výhľady . V prípade záujmu plavba rýchločlnom okolo najvýchodnejšieho cípu ostrova. Po návrate do Funchal v prípade časovej rezervy sa vyvezieme na jeden z najvyšších útesov na svete Cabo Girão 580 m, a navštívime rybárske mestečko Câmara de Lobos s malebným prístavom. V prístave je malá lodenica vyrábajúca rybárske člny, a vznikla tu tiež kópia Kolumbusovej lodi Santa María, voziaca turistov okolo ostrova. Vo svete Câmaru de Lobos najviac preslávil Winston Churchill, ktorý tu okolo roku 1950 trávil dovolenku.

3. deň: po raňajkách, presun autom na začiatok nášho poldenného putovania po najvyšších vrcholkoch ostrova Madeira. Čaká nás ľahký výstup na vrchol Pico do Areiro 1 818 m. Odtiaľ  hrebeňovkou s mnohými tunelmi, klesaniami a stúpaniami, na najvyšší vrchol ostrova – Pico Ruivo 1 862 m.

4. deň: po raňajkách, cesta do známej dedinky Santana s typickými „palheiros“ - pestrofarebnými ľudovými stavbami v tvare písmena „A“. Turistika pozdĺž jednej z najkrajších levád/ zavlažovací kanál/ ostrova, prastarým vavrínovým lesom pod ochranou UNESCO, s vytesanými tunelmi, bujnou vegetáciou miestneho „pralesa“ až k vysokému cca 90 m vodopádu  Caldeirao Verde. Zdatnejší budú mať možnosť predĺženia trasy až k fotogenickej "pekelnej rokline" Caldeirão Inferno.

5. deň: po raňajkách, presun do malebného mestečka SAO VICENTE. Zastavíme sa na čiernej pláži v prístave Seixal, obklopenej pôsobivým výhľadom na severné pobrežie, kde sa zdá, že ostrov padá do Atlantického oceánu. Presunieme sa k Piscinas Naturals - prírodným bazénom, ktoré sú sopečného pôvodu a sú voľne prístupné.

Pokračovať budeme okolo Ilheus da Ribeira da Janela, epického pobrežného miesta so skutočne pozoruhodnými skalnými útvarmi len pár metrov od pobrežia.

Porto Monitz je mestečko na severozápade ostrova s ďalšími útesmi, lávovými morskými bazénmi s možnosťou kúpania a morským akváriom.

Presun do Chadas da Cruz k lanovke, ktorá je najstrmšia na svete. Je to naozaj zážitok, a jediný dopravný prostriedok, ktorý spája Achadas da Cruz a farmárske políčka Fajã da Quebrada Nova pri pláži. Tu ochutnáme aj typický Madeirský alkoholický nápoj Poncha.

6. deň: po raňajkách absolvujeme jednu z najobľúbenejších túr na ostrove Madeira - Levada das 25 Fontes.  Do centra pozornosti ho stavajú všetci turistickí sprievodcovia, blogy a webové stránky venované turistike.

Pokračovať budeme po juhozápadnom pobreží Madeiry, kde postupne zastavíme na pri majáku Farol s nádhernými výhľadmi na Atlantik.

Paul do Mar je jedným z najdôležitejších rybárskych centier ostrova. Do konca 60. rokov minulého storočia sa do tejto rybárskej dediny dalo  dostať iba loďou.

Ďalšiou zastávkou bude letovisko a pláž v Calhete. Bola prvou plážou, na ktorú sa doviezol piesok zo Sahary. Následne boli jej „zlaté rezervy“ opakovane doplňované domácim pieskom dodávaným z kontinentálneho pobrežia Portugalska. Bolo to vytvorené v súlade s ochranou umelého povrchu pred eróziou.

7.deň: po raňajkách presun do Ribeiro Frío, prehliadka pstruhovej farmy, a krátka turistika na vyhliadku Balcões s krásnymi výhľadmi na najvyššie hory Madeiry.

Cestou do Funchlalu sa zastavíme v Monte, kde si prejdeme nádhernú botanickú záhradu a pútnické miesto s kostolom.

8.deň: po raňajkách, presun na letisko, odlet domov.

 

Cena: 985€ + letenka tam a späť od 370 €

Minimálny počet ľudí: 7

Cena zahrňuje: 7x ubytovanie v dvojposteľových izbách s raňajkami, služby sprievodcu, preprava počas zájazdu,  parkovné, poistenie kancelárie proti insolventnosti, informačné materiály.

Cena nezahrňuje: letenku, lanovky, vstupné do botanickej záhrady a osobné poistenie.

 

<< Predchádzajúci | Späť | Nasledujúci >>