USA - národné parky 2021

Lofoty - Nórsko 2021

Gruzia 2021

 

Island 2021 

 

Omán 2021
 

 

Zaistené cesty - ferraty

Marmolada a Lago di Garda - 7 dní, 29.6.-5.7.2021

Termín:
Cena 295,00 EUR
Počet osôb
Popis:

1.deň,  odchod z Partizánskeho, príchod do kempu v Malga Ciapella. Po obede krásna vzdušná  ferrata delle Trincée.Od jazera Lago di Fedaia vystúpime do sedla Porta Vescovo s nádherným výhľadom na Marmoladu. Odtiaľ cieľ, vrchol ferraty, Bec de Mesdi 2727 m.n.m. Cestou späť k jazeru, prejdeme bunkre a štôlne z I.sv.vojny, je potrebné mať so sebou čelovku.

2.deň, výstup na Marmoladu, lanovkou od jazera Lago di Fedaia, potom jednoduchou ferratou na vrchol a návrat cez ľadovec k jazeru.Tesne pod vrcholom je vysokohorská chata. Po návrate do kempu návšteva dedinky Sottoguda,do ktorej sa dostaneme cestou vedúcej v nádhernej rokline.

3.deň, výstup na vrchol Piz Boe 3152 m.n.m v ohromnom pohorí Gruppo del Sella, náročnou ferratou Cesare Piazzetta, zo sedla Passo Pordoi. Na vrchole je chata. Pôjdeme okolo jedinečného pamätnika padlým vojakom z prvej.sv.vojny. Výstup na vrchol je možné absolvovať aj po turistickom chodníku. Po ukončení túry,  presun do mesta Arco,  pri jazere Lago di Garda.

4.deň, ferata Amicizia alebo tiež Cima SAT /1246 m.n.m./, cestou hore prehliadka benátskej veže Bastione, sprekrásnym výhľadom na jazero.  Odpoludnia absolvovanie jednoduchej  feraty Cima Colodri, cestou do kempu,  návšteva historického stredu mesta Arco s mnohými obchodmi s horolezeckým a turistickým vybavením s možno najnižšími cenami v Európe.

5.deň,  z dedinky Mori výstup náročnou feratov  Monte Albano 660 m.n.m.,alebo turistika v oblasti Mori.

6.deň,  z dediny Pietramurata v údolí Sarche,  výstup stredne ťažkou feratou Ernesto Che Guevara na vrchol Monte Casale 1632 m.n.m..

7.deň,  z mestečka Sarche di Calavino výstup náročnou, odvážne vedenou feratou Rino-Pisetta.Zbalenie a odchod domov.

Cena zahrňuje: dopravu minibusom, poplatky a mýta na dialniciach, služby sprievodcu, ubytovanie v kempe, parkovné, poistenie kancelárie proti  insolventnosti, informačné materiály.

Cena nezahrňuje: stravu, lanovky, požičanie výzbroja a cestovné poistenie.

Cena pre členov OEAV: 286 €

 

<< Predchádzajúci | Späť | Nasledujúci >>