USA národné parky 2024

 

 

Madeira 2024

Lofoty - Nórsko 2024

 

Faerské ostrovy 2024 

Gruzia 2024

 
 
 
 

Kuba 2025 

Island 2024 

 

 

Azory 2024

Omán 2024

 

 

 

O nás

Naša cestovná kancelária vznikla začiatkom roka 2011. Hlavným poslaním je umožniť spoznávanie hôr pre ľudí, ktorí majú vzťah k prírode a ktorí majú radi aktívny pohyb. Pod dohľadom skúsených sprievodcov budeme zdolávať najvyššie pohoria a vrcholy v Európe. Naše aktivity sme rozšírili aj o poznávacie zájazdy na Island, Emiráty, Omán, Lofoty v Nórsku, USA, Gruzia a Škótska. S nami budete musieť vynaložiť určitú námahu, sebazaprenie, vzájomný rešpekt a toleranciu. Pripravujem zájazdy aj na Faerské ostrovy a do Kanadských Skalistých hôr.

Na našich zájazdoch budeme využívať pohostinnosť a útulnosť vysokohorských chát, ako i vysokú úroveň ubytovania v stanových campingoch a samozrejme aj v penziónoch a hoteloch. Všetky naše zážitky sa budú odohrávať v údoliach, na ľadovcoch a vrcholoch pohorí, v dobrom i zlom počasí, v ľahkom i extrémnom teréne. 

 

Sme cestovkou určenou nielen pre mladých ľudí vekom, ale hlavne pre ľudí mladých srdcom a ľuďom túžiacich po dobrodružstve s trochou "toho adrenalínu" v žilách. Jednou z predností je, že na zájazdy cestujeme v malých skupinách, takže aj naše výstupy a poznávania krajín sú jednoduchšie. Je v záujme každého z nás, nechať starosti bežného života doma.

Verím, že po lete poznačenom zákazmi cestovať v súvislosti s pandémiou sa nám bude postupne svet znovu otvárať a splníme si naše cestovateľské ciele.  

Miro Lacko

Mojím cieľom na horách, bolo vždy načrieť poriadne hlboko do svojho vnútra, pretože som presvedčený o tom, že to preverí naše schopnosti po každej stránke. Milujem dobrodružstvo a extrémne situácie, ale som tak trochu aj romantik, pretože zažiť východ slnka vysoko v horách, keď šliapeš do kopca a občas pozrieš za seba do údolia, ti dodá energiu a duševné uspokojenie na dlhé obdobie. Som inštruktorom VHT a mám za sebou viacero výstupov na hory v oblastiach Álp a Dolomitov. Najviac si cením výstup na Matterhorn, ktorý som absolvoval s mojimi priateľmi. S vysokohorskou turistikou som začal pomerne neskoro, ale o to viac mám rád hory a pristupujem k nim s veľkou úctou a rešpektom. Po každom výstupe na vrchol, v duchu poďakujem hore, že mi dovolila zažiť jej majestátnosť, nádheru a silu, a vždy sa s ňou rozlúčim bozkom. Verím, Vážení priatelia a milovníci hôr, verím, že sa nám podarí pod našim vedením zdolať nejeden vrchol, a vytvoriť tak priateľstvá a zážitky, na ktoré budeme dlho spomínať.