Brenta

Dufourspitze, Dom

Mont Blanc, Monte Rosa

Gruzia

USA - národné parky

 

Cykloturistika,rafting,canyoning

 

 

Neziderské jazero - 1 deň, 1.5.2019


Neziderské jazero (Neusiedler See)je jediné veľké stepné jazero v Európe. Leží v rakúskej spolkovej krajine Burgenland a západnom Maďarsku. Samotná rakúska časť je súčasne najväčším jazerom v Rakúsku. Jedinečná fauna a flóra s vtáčou rezerváciou je chránená dvoma národnými parkami: Neusiedler See-Seewinkel a Fertő-Hanság . Od roku 2001 je zapísané na Zoznam svetového dedičstva UNESCO.Jazero vzniklo pred 20 miliónmi rokmi. Plocha vrátane rákosia má asi 320 km ², z toho leží 240 km ² v Rakúsku a 75 km ² v Maďarsku. Dĺžka jazera je 35 km a šírka sa pohybuje medzi 6 až 15 km. Hladina jazera leží v nadmorskej výške 115 m. Maximálna hĺbka je 1,8 m. Priemerná hladina kolíše medzi 0,6 až 0,8 m. Voda v jazere je mierne slaná. Na severe jazera je voda sladká, na juhu slaná. To je zásluhou mnohých minerálnych prameňov, ktoré napájajú jazero.Neziderské jazero je takmer celé obklopené rákosím. Každý rok sa tu zožne cez desať tisíc ton rákosia.Letovisko Podersdorf leží na jedinom bezrákosovom mieste ktoré je dlhé 2 km.

Lago di garda - 5 dní, 19.-23.6.2019 - možnosť cykloturistiky v okolí jazera.


Pre nás zo Slovenska predstavuje juh Európy niečo zvláštneho, niečo takmer rozprávkového. Zdá sa tam všetko lepšie, teplejšie, krajšie a slnečnejšie. Keď k tomu prirátame spojenie jazier a hôr, potom je to pre nás ideálne. Každoročne na jar a tiež aj na jeseň sa v tejto oblasti stretávajú tí, ktorí majú chuť vyraziť si do hôr, alebo vystriedať zamračenú oblohu príjemným podnebím, aspoň na pár dní. Krajina okolo jazera je nekonečne mnohotvárna, počasie tu je teplé, ale i tak znesiteľné a vegetácia zahŕňa celé spektrum od subtropickej až po alpskú. Vysokohorské trasy a zaistené cesty spolu s nádhernými výhľadmi sľubujú bohaté zážitky.

Apartmánový komplex, Flattach - Rakúsko

Apartmánový komplex sa nachádza na konci Flattachu, priamo pri príjazdovej ceste na Mölltalský ľadovec, vzdialenosť od Gletscher Expresu je 5 km. Súčasťou komplexu je obchod so športovými potrebami a kaviareň, supermarket je 100 m. Pri dome sa nachádza parkovisko a zastávka skibusu. Krytý bazén je vzdialený 5 km. Všetky apartmány majú k dispozícii kávovar, mikrovlnnú rúru a šporák s keramickou doskou. Vo väčšine apartmánov je pripojenie na internet a TV s českými programami

Apartmánový Dom Gletscherblick, Flattach - Rakúsko

Krásne nové apartmány s balkónom, pri ceste vedúcej k ľadovcu. Pri dome je veľké parkovisko a supermarket. 6 x apartmán pre celkom 30 osôb. Súčasťou domu je obchod ADEC, kde môžete nakúpiť potraviny a iný tovar. Nad domom je taktiež predajňa šport.

Apartmány Sonnenalpe, Nassfeld - Rakúsko

Nový apartmánový dom priamo na zjazdovke! Jedná sa o luxusné apartmány, ktoré sú súčasťou apartmánového komplexu, kde je 20 apartmánov. Ležia priamo na zjazdovke vedľa Haus Hoffmann. Apartmány majú spoločný priestor pre odkladanie lyží, topánok atď, každý má svoje garážové státie, Autom je možné prísť až k domu, kde je výťah.

Apartmány Montanara,Nassfeld - Rakúsko

Jedná sa o veľmi pekné apartmány priamo v Skiarene Nassfeld, v nadmorskej výške 1.420 m. V zime sa na lyžiach pohodlne od domu dostanete na zjazdovku a späť. K dispozícii je 6 útulne zariadených apartmánov pre 2-6 osôb. Pri dome je parkovisko a ďalej lyžiareň, terasa s lehátkami na opaľovanie, miesto na grilovanie v lete, vlastný prameň vody. V apartmánoch sú TV s českými programami, wifi pripojenie.


Zájazd