Brenta

Dufourspitze

Mont Blanc, Monte Rosa, Dom

Škótska vysočina -  Ben Nevis, Loch Ness...

Lago di Garda, Marmolada

 

O nás

Miro Lacko

Mojím cieľom na horách, bolo vždy načrieť poriadne hlboko do svojho vnútra, pretože som presvedčený o tom, že to preverí naše schopnosti po každej stránke. Milujem dobrodružstvo a extrémne situácie, ale som tak trochu aj romantik, pretože zažiť východ slnka vysoko v horách, keď šliapeš do kopca a občas pozrieš za seba do údolia, ti dodá energiu a duševné uspokojenie na dlhé obdobie. Som inštruktorom VHT a mám za sebou viacero výstupov na hory v oblastiach Álp a Dolomitov. Najviac si cením výstup na Matterhorn, ktorý som absolvoval s mojimi priateľmi. S vysokohorskou turistikou som začal pomerne neskoro, ale o to viac mám rád hory a pristupujem k nim s veľkou úctou a rešpektom. Po každom výstupe na vrchol, v duchu poďakujem hore, že mi dovolila zažiť jej majestátnosť, nádheru a silu, a vždy sa s ňou rozlúčim bozkom. Verím, Vážení priatelia a milovníci hôr, a dúfam, že sa nám podarí pod našim vedením zdolať nejeden vrchol, a vytvoriť tak priateľstvá a zážitky, na ktoré budeme dlho spomínať.

 

Dušan"tata"Borik

Turista a horolezec od svojich študentských čias, ktorý k svojej záľube priviedol aj svojich najbližších. Tata je dobrý v určovaní stratégie výstupov. Je inštruktorom VHT. Má za sebou veľa vrcholov, hlavne v Dolomitoch, Alpách, ale aj v našich Tatrách. Spolu sme zdolali Matterhorn.

 

Matuš Borik   

                               

Horám a turistike sa venuje od chlapčenských rokov, kedy skúsil prvé výstupy v Tatrách v spoločnosti rodičov. Prakticky všetok voľný čas trávi na horách a snaží sa hľadať nové, málo známe, ale o to krajšie miesta. Má za sebou mnoho ťažkých výstupov v Alpách a Tatrách. Najviac ho láka vysokohorská turistika po horách a ľadovcoch Walliských Álp. Jeho prednosťou je dokonalá príprava na turistiku a znalosť okolitých štítov.

Peter Magdolen
 
 
Najlepší lezec z nás, ktorý je veľkým znalcom a milovníkom zaistených ciest. Dobre sa cíti zavesený na lane niekde v Dolomitoch. Má za sebou výstup na Weisshorn. Jeho cieľom v najbližšom období je výstup na Mont Blanc a Matterhorn.