Brenta

Dufourspitze, Dom

Mont Blanc, Monte Rosa

Gruzia

USA - národné parky

 

Poznávacie zájazdy

 

Gruzia - 9 dní, 24.5 -1.6.2019 - vypredané


Gruzia leží na východnom konci Čierného mora, susedí s Tureckom a Arméniou na juhu, Ázerbajdžánom na východe a Ruskom na severe, kde prírodné hranice tvorí Kavkaz. Je to krajina plná impozantnej histórie a nádhernej, čistej prírody. Gruzínsku spoločnosť tvorí zmes národov, ktorí sú veľmi hrdí na svoj jazyk, kultúru a históriu. Krajina je prestúpená mnohými architektonickými pamiatkami, kláštormi, veľkolepými kostolmy a k tomu všetkému sa vypínajú nad krajinou vrcholky hôr. Gruzínci sú veľmi pohostinný a priateľský národ, a aj nám sa budú snažiť ponúknuť a predstaviť to naj zo svojej krajiny, či už pri ubytovaní, alebo pri cestovaní ich krajinou.

Škótska vysočina - 11 dní, 5.-15.6.2019


Škótsko, krajinu úžasných prírodných scenérií, Vám chcem priblížiť trochu iným spôsobom, ako iba pohľadom z okna auta. Budeme tráviť čo najmenej času v buse a čo najviac času vo voľnej krajine pri túrach, výstupoch na vrcholy a prechádzkach. Snažil som sa vybrať pešie trasy tie najlepšie zo Škótskej vysočiny/Highlands /, prímorských trás ako i túry na ostrove Skye, ktoré patria k najkrásnejším v Británii. Samozrejme nezabudneme ani na prehliadku pálenice pravej škótskej whisky Talisker s ochutnávkou, návštevu jazera Loch Ness, výstup na najvyššiu horu británie Ben Nevis a prehliadka hlavného mesta Škótska Edinburg a Glasgow, ako i hradu Stirling, ktoré patria k povinným položkám návštevy Škótska. Turistika je nenáročná, určená pre všetkých.

USA, národné parky - 19 dní, 5.-23.6.2019 - vypredané


Poznávací zájazd po piatich štátoch Ameriky, ktorými sú Colorado, Utah, Arizona, Nevada, Wyoming. Určite to bude netradičná dovolenka, nebudeme sa slniť na pláži pri mori, ale zažijeme dobrodružnú cestu po národných parkoch USA, spojenú s turistikou – typický „american road trip“. V Utahu si prejdeme nádherné scenérie Devils Garden, obrovské kamenné oblúky národného parku Arches a nevynecháme ani dych vyrážajúce pieskovcové veže Monument Valley. V Grand Canyone zostúpime až k rieke Colorado, zastavíme sa vo Willamse a prejdeme si legendárnu Route 66, zažijeme atmosféru Las Vegas a v Salt Lake City preskúmame veľké soľné jazero. Po ceste do Yelowstovnu v horách NP Grand Tenton absolvujeme pešiu turistiku a cestou k Devils Tower si prejdeme Bighorn Canyon.


Zájazd