USA národné parky 2024

 

 

Madeira 2024

Lofoty - Nórsko 2024

 

Faerské ostrovy 2024 

Gruzia 2024

 
 
 
 

Kuba 2025 

Island 2024 

 

 

Azory 2024

Omán 2024

 

 

 

Chorvátsko-Starigrad-NP Paklenica

Chorvátsko - NP Paklenica - autob. zájazd 8 dní - 29.5.- 5.6.2024/od stredy do stredy/

Termín:
Cena 650,00 EUR
Počet osôb
Popis:

1.deň, sobota ráno odchod zo Slovenska do Chorvátska.

2.deň, po raňajkách, turistika. Zo Seline cez Malú Paklenicu po náhornej planine okolo Jurline, a cez Velkú Paklenicu späť do Seline. Druhá skupina absolvuje výstup na vrchol Aniča Kuk - je to krásna vyhľadová skala 712 m.n.m.

Kaňon Mala Paklenica je 12km dlouhý a 400-500m široký. Najužšia časť je len 10m široká. Mala Paklenica je prekrásna oblasť, terén je tu len velmi ťažko priechodný, bez ciest. Dá sa prejsť  iba vyschnutým korytom potoka. Po večeri výlet do Zadaru.

3.deň - výlet na Plitvické jazerá/podľa záujemcov, bude posudzovaný ako fakultatívny výlet, cena sa bude odvíjať od počtu ľudí, vstupné /osoba + cena výletu/.

Alternatívne turistika, podľa dohody.

4.ďeň – turistika – výstup na Vaganski vrh – najvyšši vrchol v Paklenickom n.p. , alebo kaňon Velika Paklenica je 14km dlhý a 500-800m široký. V najužšej časti, je len  50m široký. Horská rieka Paklenica, ktorá tečie kaňonom, je vätšinu roka bez vody. Kaňon obklopujú až 700m vysoké vápencové skalné steny. Kaňon sa rozširuje pod skalou Aničin kuk (714m), je tu rozľahlá lúka a niekoľko jaskýň – najväčšia z nich je 175m dlhá - Manita peč - jedna z najkrajšia jaskýň v celom NP. Možnosť pokračovať až nakoniec kaňonu Velika Paklenica, cestou uvidíme Paklenický mlyn, vodopády, horolezeckú oblasť, chatu Lugarnica, chatu Paklenica neďaleko horských dediniek Pariči a Ramiči. Na Vaganský vrh by sa išlo v prípade dohody, dali by sme sa vyviesť autami cca do 900 m do osady Veliko Rujno.

5.deň - výlet na ostrov Pag, spojený s výstupom na najvyššie miesto na kopec  sv.Vid 348 m.n m. Odmenou za vynaloženú námahu nám budú nádherné panoramatické výhľady na celé pobrežie Pagského zálivu.Pri spiatočnej ceste zastávka v centre historického mesta Pag.

6.deň -po raňajkách, foto safari na terénných autách LAND ROVER, po stopách Winnetoua/miesta, kde boli natáčané scény z legendárnych filmov/, alebo kajak na rieke Zrmanja. Cena na tieto akcie bude upresnená na mieste.

7.deň - ráno po raňajkách odchod domov.turistika – zo Seline smerom na Aničin kuk a zostup do Velikej Paklenice

Ubytovanie: v izbách a apartmánoch penziónu CROATIA,  situovaného priamo pri mori s vlastnou plážou a reštauráciou, v mestečku Starigrad, ktoré je zároveň vstupnou bránou do národného parku Paklenica.Všetky apartmány a izby majú kúpelňu, WC, TV a klimatizáciu s balkónom, výhľadom na more a okolnú prírodu. Posteľné prádlo a uteráky k dispozícii.

 

Stravovanie: polpenzia vo vlastnej reštaurácii. Raňajky formou bufetu, večera výber z viac druhov rýb a mäsa.

Doprava: autobusom, ktorý bude počas pobytu k dispozícii.

Minimálny počet ľudí: 38

Cena: 650€ , vrátane stravy, dopravy, mýtnych poplatkov, ubytovania, pobytovej taxy, posteľného prádla, uterákov/v cene nie je zahrnutý výlet na Plitvické jazerá, foto safary, plavba na kajakoch a ani vstup do NP a jaskyne/.

Vybavenie: Oblečenie na VHT, nepremokavá bunda, čapica, rukavice, pevné turistické topánky, plavky, prezúvky.

Poistenie: Individuálne. 

 

| Späť | Nasledujúci >>