USA - národné parky 2022

Lofoty - Nórsko 2022

Gruzia 2022

 

 
 

Island 2022 

 

Omán 2022

 

 

 

Vysokohorská turistika

Marmolada - 7 dní, 4..-10.7.2022

Termín:
Cena 0,00 EUR
Počet osôb
Popis:

1.deň, odchod ráno z Partizánskeho, príchod do kempu Malga Ciapella vo večerných hodinách.

2.deň, výstup na Marmoladu, lanovkou od jazera Lago di Fedaia, potom jednoduchou ferratou na vrchol a návrat cez ľadovec k jazeru.Tesne pod vrcholom je vysokohorská chata. Po návrate do kempu návšteva dedinky Sottoguda,do ktorej sa dostaneme cestou vedúcej v nádhernej rokline.

3.deň, absolvujeme krásnu, vzdušnú, pomerne jednoduchú ferratu delle Trincée. Od jazera Lago di Fedaia vystúpime do sedla Porta Vescovo s nádherným výhľadom na Marmoladu. Odtiaľ cieľ, vrchol ferraty, Bec de Mesdi 2727 m.n.m. Cestou späť k jazeru, prejdeme bunkre a štôlne z I.sv.vojny, je potrebné mať so sebou čelovku.

4.deň, výstup na vrchol Piz Boe 3152 m.n.m ,ktorý tvorí dominantu ohromného pohoria Gruppo del Sella, ferratou Cesare Piazzetta. Na vrchole je chata. Pôjdeme okolo jedinečného pamätníka padlým vojakom z I.sv.vojny. Na vrchol sa dá dostať aj značeným turistickým chodníkom.

5.ďeň, legendárna ferrata Eterna, ktorá bola vybudovaná vojakmi v I.sv.vojne, v závere prejdeme bunkre a lanovkou, alebo peši zídeme do údolia neďaleko kempu. Alternatívne vystúpime dolinou z kempu na Cima Ombretta, návrat do kempu, odchod domov.

Poradie výstupov záleží od poveternostných podmienok, a môže sa zmeniť. 

Cena zahrňuje: dopravu minibusom, služby sprievodcu, ubytovanie v campe, poistenie kancelárie proti insolventnosti, informačné materiály.
Cena nezahrňuje :stravu, lanovky, požičanie výzbroja, stanu a osobné poistenie.
 
Cena pre členov OEAV:
<< Predchádzajúci | Späť | Nasledujúci >>