Brenta

Dufourspitze

Mont Blanc, Monte Rosa, Dom

Škótska vysočina -  Ben Nevis, Loch Ness...

Lago di Garda, Marmolada

 

Vysokohorská turistika

Dolomity v oblasti Cortina d´Ampezzo - 5 dní, 22.-26.7.2017

Termín:
Cena 265,00 EUR
Počet osôb
Popis:

1.deň, ráno príchod do Cortiny d´Ampezzo a ubytovanie sa v campingu Olympia. Má príjemnú polohu,  je dobrým východiskovým bodom pre našu turistiku. Po ubytovaní sa absolvujeme ľahkú ferratu na Col Rosa 2166 m.n.m., s impozantnými výhľadmi na mesto a údolie.

2.deň, ráno odchod do oblasti  Monte  Cristallo, je to tam kde „Clifhanger skoro prišiel o život“. Vyvezieme sa lanovkou  do sedla pod Monte Cristallo 2932 m.n.m. a odtiaľ vyhliadkovou ferratou  Ivana Dibona. Ferrata vedie po hrebeni, kde takmer na  každom kroku vidíme stopy urputných bojov z prvej sv.vojny. Okrem iného je táto cesta známa aj z akčného filmu so Sylvestrom Stallonem. V tunajších horách sa natáčal dnes už legendárny  Cliffhanger. Jedny z najatraktívnejších záberov boli urobené práve na 27 metrov dlhej lavičke, kúsok za hornou stanicou lanovky, pri chate Rif. G. Lorenzi.

3.deň, priamo z campu  absolvujeme ferratu  Albino Michielli Strobel na vrchol Punta Fiames 2240 m.n.m., v hrebeni  Pomagagnon.

4.deň, výstup  exponovanou  ferratou  Via Giovanni Lipella na vrchol Tofana di Rozes  3225 m.n.m..Začiatok i koniec  pri chate  A.Dibona.

5.deň, presun do oblasti  Tre Cime, výstup ferratou na Paternkofel 2744 m.n.m.,alternatívne turistika v tejto oblasti – klasika nad dolomitskou magistrálou. Odchod domov.

 

Cena zahrňuje: dopravu minibusom, služby sprievodcu, ubytovanie v kempe vo veľkom stane, poistenie kancelárie proti insolventnosti, informačné materiály.
Cena nezahrňuje : stravu, požičanie výzbroja, lanovky, stan navyše a osobné poistenie.
 
Cena pre členov OEAV: 258 €
<< Predchádzajúci | Späť | Nasledujúci >>