USA národné parky 2024

 

 

Madeira 2024

Lofoty - Nórsko 2024

 

Faerské ostrovy 2024 

Gruzia 2024

 
 
 
 

Kuba 2025 

Island 2024 

 

 

Azory 2024

Omán 2024

 

 

 

Poznávacie zájazdy

 

Madeira - 8 dní, tri termíny, 16.-23.3., 20.-27.4. - vypredané a 5.-12.10.2024 - vypredané

Termín:
Cena 995,00 EUR
Počet osôb
Popis:

1. deň:  odlet na ostrov Madeira. Prenájom auta a presun z letiska do Funchalu, kde sa ubytujeme - 7 nocí na rovnakom mieste.

2. deň: po raňajkách, presun k najvýchodnejšiemu výbežku Madeiry, mysu Ponta de São Lourenço - krásne scenérie skál bičovaných vetrom a vlnami oceánu, cez najužšiu časť polostrova širokú len niekoľko málo metrov, vystúpime na najvyšší kopec Pico do Furado z ktorého sa nám naskytnú nádherné výhľady . V prípade záujmu plavba rýchločlnom, okolo najvýchodnejšieho cípu ostrova. Po návrate do Funchal v prípade časovej rezervy sa vyvezieme na jeden z najvyšších útesov na svete Cabo Girão 580 m, a navštívime rybárske mestečko Câmara de Lobos s malebným prístavom. V prístave je malá lodenica vyrábajúca  rybárske člny, a vznikla tu tiež kópia Kolumbusovej lodi Santa Maria, voziaca turistov okolo ostrova. Vo svete Câmaru de Lobos najviac preslávil Winston Churchill, ktorý tu okolo roku 1950 trávil dovolenku.

3. deň: po raňajkách, presun autom na začiatok nášho poldenného putovania po najvyšších vrcholkoch ostrova Madeira. Čaká nás ľahký výstup na vrchol Pico do Areiro 1 818 m. Odtiaľ  hrebeňovkou s mnohými tunelmi, klesaniami a stúpaniami, na najvyšší vrchol ostrova – Pico Ruivo 1 862 m. Presun do  mesta Santana s typickými madeirskými domčekmi, po ceste krátka turistika na vyhliadku Balcões s krásnymi výhľadmi na najvyššie hory Madeiry.

 

4. deň: po raňajkách, presun na jednu z najkrajších levád Nova, poobede prehliadka hlavného a najväčšieho mesta ostrova Funchal. Prejdeme sa ulicami starého mesta, prístavnej promenády, trhoviska, katedrály a radnice.

5. deň: po raňajkách, presun do úžasného pralesa Fanal, kde sú staré stromy väčšinu roka v hmle, pokračovať budeme do mesta Porto Monitz. Je to mestečko na severozápade ostrova s ďalšími útesmi, lávovými morskými bazénmi Piscinas Naturals s možnosťou kúpania a morským akváriom, odtiaľ do malebného. Zastavíme sa na čiernej pláži v prístave Seixal, obklopenej pôsobivým výhľadom na severné pobrežie, kde sa zdá, že ostrov padá do Atlantického oceánu. Pokračovať budeme okolo Ilheus da Ribeira da Janela, epického pobrežného miesta so skutočne pozoruhodnými skalnými útvarmi len pár metrov od pobrežia. Ďaľšou zastávkou bude mestečka SAO VICENTE

6. deň: po raňajkách absolvujeme jednu z najobľúbenejších túr na ostrove Madeira - Levada das 25 Fontes.  Presun do Chadas da Cruz k lanovke, ktorá je najstrmšia na svete. Je to naozaj zážitok, a jediný dopravný prostriedok, ktorý spája Achadas da Cruz a farmárske políčka Fajã da Quebrada Nova pri pláži. Tu ochutnáme aj typický Madeirský alkoholický nápoj Poncha.

Pokračovať budeme po juhozápadnom pobreží Madeiry, kde postupne zastavíme na pri majáku Farol s nádhernými výhľadmi na Atlantik.

Paul do Mar je jedným z najdôležitejších rybárskych centier ostrova. Do konca 60. rokov minulého storočia sa do tejto rybárskej dediny dalo  dostať iba loďou.

 

Ďalšiou zastávkou bude letovisko a pláž v Calhete. Bola prvou plážou, na ktorú sa doviezol piesok zo Sahary. Následne boli jej „zlaté rezervy“ opakovane doplňované domácim pieskom dodávaným z kontinentálneho pobrežia Portugalska. Bolo to vytvorené v súlade s ochranou umelého povrchu pred eróziou.

7.deň: po raňajkách,presun do Ribeiro Frío, prehliadka pstruhovej farmy, odtiaľ  absolvujeme levádu do Furado, a navštívime fabriku na výrobu rumu v Porto da Cruz.

 

8.deň: po raňajkách, lanovkou sa vyvezieme na Monte a absolvujeme zjazd strmými ulicami na zvláštnych dreveno-prútených saniach, ktoré kedysi slúžili k zvážaniu úrody na trh do centra, prejdeme si nádhernú botanickú záhradu a pútnické miesto s kostolom, presun na letisko, odlet domov.

 Cena: 995€ + letenka tam a späť od 350 €

Minimálny počet ľudí: 7

Cena zahrňuje: 7x ubytovanie v dvojposteľových izbách s raňajkami, služby sprievodcu, preprava počas zájazdu,  parkovné, poistenie kancelárie proti insolventnosti, informačné materiály.

Cena nezahrňuje: letenku, lanovky, vstupné do botanickej záhrady a osobné poistenie.

 

<< Predchádzajúci | Späť | Nasledujúci >>