USA národné parky 2024

 

 

Madeira 2024

Lofoty - Nórsko 2024

 

Faerské ostrovy 2024 

Gruzia 2024

 
 
 
 

Kuba 2025 

Island 2024 

 

 

Azory 2024

Omán 2024

 

 

 

Poznávacie zájazdy

 

Nórsko - Lofoty - za polárnou žiarou, 6 dní, 1.-6.3.2024

Termín:
Cena 815,00 EUR
Počet osôb
Popis:

1. deň: Predpoludním odlet z Prahy cez Oslo do Evenes. Presun minibusom do dedinky Sandsletta, kde prespíme.

2. deň: Presun do hlavného mesta Lofot,  Svolvær, kde absolvujeme safari ľoďou do svetoznámeho Trollfjordu, so svojím úzkym 100 m vchodom a strmými až 800 – 1100 m vysokými horami, bude to naozaj exotické a veľkolepé. Na lodi bude možné pozorovať a kŕmiť morské orly.

Popoludní vystúpime na vyhliadkové miesto v okolí Svolværu, odkiaľ sa nám naskytne krásny výhľad na mesto, ostrovčeky a štíty hôr. Podľa počasia výlet za fotením polárnej žiary.

3. deň: Presun do dediny Henningsvær - nachádza sa v skupine malých ostrovov, ktoré zdanlivo akoby popadali do oceánu na úpätí impozantnej hory Vågakallen. Henningsvær je jednou z najznámejších rybárskych dedín. Rozprestiera sa na viacerých ostrovoch, pričom rybársku dedinu spája vlnolam a hrádza. Obyvatelia boli závislí od trajektu až do roku 1982, keď boli postavené dva mosty, ktoré spojili dedinu so zvyškom Austvågøya.Vitajte v najslávnejšej a najvýraznejšej rybárskej dedine v Nórsku, ktorú mnohí označujú ako Severné Benátky.

Ďalšia zastávka Haukland Beach, treking po pobreží na ďaľšiu pláž Uttakleiv Beach. Presun do ubytovania, pozorovanie polárnej žiare.

4. deň: Južná časť Lofotských ostrovov - UNESCO dedina Nusfjord, návšteva sklárne Glass Viklen, kostolík vo Flakstade, piesočná pláž v Rambergu, malebná rybárska dedinka Breisundet, maják v  Reine. Putovanie ukončime v rybárskej dedinke s najkratším názvom na svete v Å. Tu sa nachádza rybárske múzeum a múzeum sušených rýb (stockfish, tørrfisk), v ktorom je predstavovaná tisícročná história obchodu so sušenými rybami. Pozorovanie polárnej žiare.

5. deň: Presun na pláž Ustad jovein s krátkym trekingom do neďalekého sedla, s ohromným výhľadom na more, odtiaľ do Vikingského múzea v dedinke Lofotr a presun do Alterosenu, kde je akvárium a  výhliadka na záliv. Presun do ubytovania, cestou zastávka na výhliadke Torvvika. Pozorovanie a fotenie polárnej žiare.

6. deň: ráno odlet z Evenes cez Oslo do Prahy.

 

Cena:  815 € + letenka Praha - Oslo - Evenes a späť  cca 300 €

 

Doprava z Partizánskeho do Prahy na letisko je doplnkovou službou CK mirotravel. Cestovná kancelária si za túto službu účtuje 25 €.

Minimálny počet ľudí 8

Cena zahrňuje: dopravu minibusom, služby sprievodcu, 4x ubytovanie s raňajkami, poistenie kancelárie proti insolventnosti, informačné materiály.

Cena nezahrňuje : letenku, vstupy do múzeí, safari ľoďou a osobné poistenie.

<< Predchádzajúci | Späť | Nasledujúci >>