USA národné parky 2024

 

 

Madeira 2024

Lofoty - Nórsko 2024

 

Faerské ostrovy 2024 

Gruzia 2024

 
 
 
 

Kuba 2025 

Island 2024 

 

 

Azory 2024

Omán 2024

 

 

 

Poznávacie zájazdy

 

Kuba - 15 dní, okruh, 1.2.- 15.2.2025,

Termín:
Cena 2 200,00 EUR
Počet osôb
Popis:

1. deň - Odlet  ráno z Viedne, odpoludnia prílet do Havany

2. deň - po raňajkách, prehliadka Havany. Podľa okolností, naša prehliadka začne na najznámejšom havanskom námestí, na Námestí revolúcie, v blízkosti Kubánskeho národného  divadla s najvyššiov stavbou na Kube. Odtiaľ sa presunieme na vyhliadku nad Havanou, pri pevnosti La Cabana  a havanskú sochu Krista Spasiteľa. Budeme pokračovať prehliadkou historického centra, koloniálne španielske námestie, Plaza de Armas, pokračujeme na Plaza de la Catedral. La Bodeguita Del Medio - legendárna krčma s nápismi na stenách, zarámovanými fotografiami celebrít, tu si dáme mojito s pravou Kubánskou cigarou...

Historickými uličkami, ktoré sú zapísané v zozname UNESCO, Capitol, Plaza Vieja so svojimi barmi a reštauráciami a neďaleké námestie Plaza de San Francisco. Prejdeme sa popri pobreží po promenáde Malecón. 

V Starej Havane zapísanej v dedičstve UNESCO navštívime bar El Floridita, kde trávil čas aj Heminway, a ochutnáme koktail daiquiri. 

Kto bude mať záujem môže sa previesť pravým starým americkým kabrioletom. 

  

3. deň - presun busom do najzápadnejšej časti ostrova Kuba,  do provincie Pinar del Río do mesta Viňales.  Údolie Viñales je unikátne  a najkrajší výhľad na veľké vápencové skaly Mogotes bude práve z terasy hotela Horizontes Los Jazmines, kde sa nakrúcal aj jeden diel zo známeho seriálu 30 prípadov majora Zemana. V týchto skalách sa vytvorili zaujímavé vápencové jaskyne Indian Cave – Cueva del Indio, ktoré splavíme po jaskynnej rieke. Zastavíme sa aj u domácich farmárov a absolvujeme exurziu zameranú na výrobu ručne balených kubánskych cigár. Možno si k cigare dáme aj kávu a rum. Tieto cigary môžeme kúpiť priamo od majiteľa plantáže, vyrobené z najkvalitnejšieho tabaku, za najvýhodnejšie ceny.  Zastavíme sa pri obrovskej skalnej maľbe Mural de le Prehistoria. V podvečerných hodinách sa vrátime do Havany.

4. deň - vyrážame na juhovýchod ku Karibiku. Cestou sa zastavíme na krokodílej farme, kde sa preplavíme na rýchločlnoch do laguny del Tesoro a prejdeme sa po indiánskych obydliach, v rezervácii nakŕmime krokodílov. Odtiaľ  si odskočíme do najznámejšej zátoky celej Kuby - Zátoky svíň. Po kúpaní sa na karibskej pláži playa Larga sa presunieme po južnom pobreží Kuby až do perly Karibiku, mesta Cienfuegos. Zastavíme sa v centre na námestí José Martího, a promenáde Malecón de Cienfuegos.

V podvečerných hodinách príchod do Trinidadu.

 

5. deň - prehliadka Trinidadu, alebo možnosť poldenného výletu na kubánskych koňoch po kubánskom vidieku, s kúpaním pod  vodopádom, ukrytom hlboko v lese... Ochutnáme miešaný drink, nápoj otrokov, - Canchanchara.  Odpoludnia prechádzka romantickými farebnými uličkami mesta okolo bývalého kostola, kde môžeme navštíviť múzeum banditov... Západ slnka si užijeme kúpaním na pláži  Playa Ancon.

6. deň - vyrazíme na juhovýchodné pobrežie ostrova. Čaká nás najdlhší presun na Kube. Do tejto časti nechodí veľa turistov, a preto tá skutočná, pravá Kuba leží práve tu. Postupne budeme prechádzať  provincie Kuby: Sancti Spirit, Ciego de Ávila a Camaguey. V prípade časovej rezervy, bude naša ďalšia zastávka v práve v meste Camaguey. Najväčšie mesto kubánskeho vnútrozemia, tretie najväčšie mesto a mesto džbánov. Pokračovať budeme do Santiaga de Cuba, cez hory  Sierra Maestra, kde Fidel na konci 50. rokov začínal svoju revolúciu. A práve toto mesto si vybral ako začiatok  jeho kariéry revolucionára.

7. deň - miesto, kde začala revolúcia…druhé najväčšie mesto Kuby, Santiago de Cuba, hlavné mesto salsy, zábavy a hudby. Po raňajkách autom vyrazíme na prehliadku mesta. Najväčšia bazilika a zároveň najznámejšie pútnické miesto na Kube, El Cobre. Navštívime kubánsky národný cintorín Santa Ifigenia, kde sú uložené pozostatky osobností ako José Martí, Emilio Bacardí a od roku 2016 aj Fidel Castro.  Presunieme sa do centra do Parque Céspedes, kde je najstaršia budova postavená na Kube a balkón, odkiaľ Fidel vyhlásil víťazstvo revolúcie. Ochutnáme najlepší kubánsky rum, Rum Santiago.  Výhľady na gýčovitý Karibik si užijeme zo stien pevnosti Castillo del Morro.

8. deň - vyrážame ešte ďalej na východ, do najvzdialenejšieho miesta našej cesty do mesta Baracoa. Cestou sa zastavíme na vyhliadke nad základňou Guantanámo, odkiaľ je možné základňu pozorovať. Nasledovať bude vyhliadková cesta, La Farola, pozdĺž Karibiku, okolo miestnych pláží a cez krásne a rozsiahle  hory, prídeme do mesta Baracoa, pod stolovou horou El Yunque. Cesta bola vybudovaná v 60. rokoch minulého storočia.

9. deň - mesto Baracoa je najstaršie mesto na Kube, ktoré založili Španieli v r.1511. V roku 1492 sa tu Krištof Kolumbus vylodil na svojej prvej plavbe.  Následne osadu Baracoa v roku 1511 založil prvý guvernér Kuby, španielsky dobyvateľ Diego Velázquez de Cuéllar . Ide o najstaršiu španielsku osadu na Kube ktorá bola jej prvým hlavným mestom.

Prezrieme si miestnu promenádu Malecón so sochou Krištofa Kolumba, hlavné námestie Parque Independencia a katedrálu  s krížom zvaným Cruz de la Parra, ktorý Kolumbus vraj zapichol na mieste Porto Santo dnes Baracoa.

Pre turistov mám pripravenú chuťovku a to výstup na majestátnu stolovú horu El Yunque, vysokú 570 metrov. Cestu po prebrodení rieky a prekonaní džungle,  absolvujem za poplatok s miestnym sprievodcom, mojím priateľom Fredym...Pre ostatných bude príjemné stráviť voľný čas na pláži. Oblasť Baracoa je typická pestovaním kakaa.

10. deň - vyrazíme na západ. Budeme sa vracať po severnom pobreží. Cez mesto Moa, ktoré je známe ťažbou a spracovaním kobaltu a niklu, prídeme do mesta Guardalavaca. Odpoludnie strávime na pláži.

11. deň - po raňajkách sa presúvame späť, ďalej na západ ostrova. Celý zostávajúci čas strávime na nádhernej pláži Cayo Coco.

12.deň - po plávaní a slnení na pláži Cayo Coco sa okolo obeda presunieme do legendárneho mesta Santa Clara. Miesto, kde revolucionár Ernesto Che Guevara vybojoval dôležité víťazstvo počas kubánskej revolúcie, a práve sem preniesli v 90. rokoch jeho pozostatky. Budeme ubytovaní v hotelovom komplexe domorodých prístreškov indiánov karibského kmeňa Taíno

13. deň - odchod zo Santa Clary. Príchod na poloostrov Península Hicaco – Varadero.

14. deň - Po raňajkách pláž, plávanie v mori, relax, hudba, tanec, chutnanie koteylov a drinkov…

15. deň - balenie a presun na letisko do Havany.

16. deň - európa, prílet domov

Cena:  2200 € + letenka Viedeň - Havana/ cez Franczsko alebo Španielsko/ a späť  cca od 1100 €. Cenu letenky nedávam do ceny zájazdu z dôvodu, že klient sa sám rozhodne či si zakúpi podpalubnú batožinu, alebo mu postačí iba príručná. /Žiadne skryté navýšenie ceny do tzv. letiskových poplatkov/

Minimálny počet ľudí 12

Cena zahrňuje: dopravu busom, služby sprievodcu, 14x ubytovanie v hoteloch alebo penziónoch s raňajkami/z toho 2x s PP a 2x plná penzia/, poistenie kancelárie proti insolventnosti, informačné materiály.

Cena nezahrňuje : letenku, vstup do národného parku EL Yunque, vstup do múzeí, pevností, krokodýlej farmy, výrobne cigár, vstup do jaskyne, vstup na Kubu cca 75€, vybavenie kubánskych víz cca 45€ a osobné poistenie.

| Späť | Nasledujúci >>