USA národné parky 2024

 

 

Madeira 2024

Lofoty - Nórsko 2024

 

Faerské ostrovy 2024 

Gruzia 2024

 
 
 
 

Kuba 2025 

Island 2024 

 

 

Azory 2024

Omán 2024

 

 

 

Poznávacie zájazdy

 

Faerské ostrovy - 7 dní, 20.8.- 26.8.2024

Termín:
Cena 1 095,00 EUR
Počet osôb
Popis:

1. deň: prílet na tretí najväčší z 18 Faerských ostrovov – Vágar, s jediným medzinárodným letiskom. Ešte v ten deň, presun cez malebné mestečko Bour na ostrove, s prekrásnou scenériou útesov ostrova Tindhólmur až do dediny Gásadalur s vodopádom Múlafoss, padajúcim  z vysokého útesu priamo do Atlantiku. Je to jedna z najznámejších prírodných scenérií Faerských ostrovov. Ubytovanie v hotely.

2.deň: po raňajkách, z dedinky  Miðvágur, dvojhodinový trek kráľovstvom ovcí okolo najväčšieho jazera Faerských ostrovov Sørvágsvatn až k vodopádu Bøsdalafossur, kde jazero vyzerá akoby bolo položené na útesoch nad Atlantikom. Tento vysoký útes má názov Trælanípa. Jeden z najkrajších výhľadov na Faerských ostrovoch – na nádherné pokojné jazero.

Smerujeme cez staré vikingské osídlenie Kvivik do dedinky Saksun, najzastrčenejšou dedinkou na Faerských ostrovoch s iba 30 obyvateľmi, s kostolom a farmou zo 16. storočia, ktorá je dnes múzeom - Dúvugardar. V Tjornuvik sa prejdeme po pláži s čiernym sopečným pieskom, ktorá je známa najmä surferom. Cestou sa nám naskytne pohľad na jedinečnú skamenenú dvojicu “trpaslík a čarodejnica”, a zastavíme sa pri vodopáde Fossá.

Pokračujeme  cez dedinku Eidi na ostrove Eysturoy, s nádhernými prírodnými scenériami. Naším cieľom bude výstup na najvyšší vrch Faerských ostrovov Slættaratindur. Ľahká štvorhodinová túra na 880 metrov vysoký vrchol, kde si užijeme pocit, stáť na streche exotického súostrovia. Názov hory znamená v preklade "plochý vrchol". Náhorná plošina je vraj taká široká, že sem miestni obyvatelia chodia o polnoci počas letného slnovratu tancovať svoje tradičné tance a balady. Cez rybársku dedinku Gjogv sa presunieme do Klaksvíku. 

3. deň: preplavíme sa /za priaznivého počasia/  na ostrov Kalsoy a podnikneme krásny trek z dediny Trollanes k majáku Kallur s najúžasnejšou vyhliadkou v celej krajine. Zastavíme sa pri soche Kópakonana/tulenia žena/.Bola postavená v dedinke Mikladalur na ostrove Kalsoy v auguste 2014. Socha je navrhnutá tak, aby odolala 13 metrovým vlnám. Začiatkom roku 2015 sa nad sochou prehnala vlna 11,5 metra. Stála pevne a nedošlo k žiadnym škodám.

4. deň: pokračujeme na skalný útes Enniberg na najsevernejšom cípe ostrova Vidoy, so svojimi 754 m. Niekoľkohodinová túra k tomuto útesu vedie cez tretí najvyšší vrchol Faerských ostrovov Villingadalsfjall 844 m.

Cestou do Klaksvíku sa zastavíme na ďalšom ostrove a v dedine Kunoy, strediska rovnomenného ostrova s typickým dreveným kostolíkom a úzkymi kľukatými uličkami sa prejdeme po jedinom lese na ostrovoch. 

5. deň: po raňajkách,  Suduroy, najjužnejší ostrov zo súostrovia, alebo náhradný program. Dostaneme sa tam trajektom. Tento severský raj sa pokúsime preskúmať. Podnikneme trek údolím Hvannhagi s prekrásnymi výhľadmi. Pokračovať budeme k majáku na nanajjužnejšom cípe Akraberg. Impozantná príroda, útesy Beinisvørð týčiace sa do 469 metrov nad morom. Do hlavného mesta sa vrátime opäť  trajektom Smyril. /v prípade nepriaznivého počasia, alebo ak trajekt v ten deň nebude premávať, náhradný program/

6. deň: ostrov Mykines – ostrov vtákov, navštívime,  len ak bude priaznivé počasie. Krásny menší ostrov plný najmä prírodných krás a množstva vtáčích kolónií. Lambi - najzápadnejšie miesto ostrova s obrovským množstvom hniezdiacich vtákov, papagájov severu - alka. Dedina Mykines - jedna z najkrajších v celej krajine. Asi hodinový výšlap na kopec Knúkúr, 560 m s výhľadmi na celý ostrov./Alternatíva,  plavba loďov s Vestmanny/. 

7. deň: odlet domov. 

Cena:  1095 € + letenka Viedeň - Faerské ostrovy a späť  cca od 390 €

Minimálny počet ľudí 7

Cena zahrňuje: dopravu minibusom, služby sprievodcu, 6x ubytovanie/4x s raňajkami/, poistenie kancelárie proti insolventnosti, informačné materiály, trajekt na Kalsoy, vstup na útes Trælanípa.

Cena nezahrňuje : letenku, vstup do múzeí, trajekt na ostrovy Mykines a Suduroy/závisí od počasia,  dohody/ a osobné poistenie.

<< Predchádzajúci | Späť | Nasledujúci >>