USA národné parky 2024

 

 

Madeira 2024

Lofoty - Nórsko 2024

 

Faerské ostrovy 2024 

Gruzia 2024

 
 
 
 

Kuba 2025 

Island 2024 

 

 

Azory 2024

Omán 2024

 

 

 

Poznávacie zájazdy

 

Gruzia - 10 dní, 20.9. -29.9.2024

Termín:
Cena 885,00 EUR
Počet osôb
Popis:

1.deň, odlet z Budapešti do Kutaisi.

2.deň, ráno ubytovanie v Kutaisi, návšteva trhu, výlet do okolia, Prométeová jaskyňa...Ide o najväčšiu a najpopulárnejšiu jaskyňu v Gruzínsku. Vo vnútri sú podzemné jazerá a rieky. Bohatá kvapľová výzdoba je vo viacerých sálach osvetlená a zvýraznená farebnými LED svetlami. Pešia časť jaskyne má okolo 1200 metrov s následnou asi 300 m dlhou plavbou po podzemnej riečke či jazere von z jaskyne. Cestou späť, sa zastavíme v Saataplia Nature Reserve, navštívime kláštor v Gelati, alebo katedrálu Bagrati. Návrat do Kutaisi.

3.deň, kaňon Okatse s vodopádom Kinchkha, pri meste Gordi a Martvili kaňon /Gachedili/ pri meste Martvili. Prehliadka kaňonu Okatse začína zostupom po schodoch, k vysunutému zabezpečenému chodníku nad kaňonom vo výške 45-poschodovej budovy, resp. 140 metrov. Je to v podstate most uchytený na strane ku skale na svahu, pred padajúcim kamením krytý miestami pletivom zhora aj zo strany svahu.

Prechádzka po moste ponúka krásne výhľady na miesta nedotknuté človekom. V hĺbke na dne kaňona vidieť horskú rieku Saciskvilo zarytú do bielych vápencov. Na začiatku je vysunutá plošina nad kaňon a v diaľke v smere chodníka vidieť druhú visutú lávku. Jeho dĺžka je až 780 m. Celá trasa nie je dlhá, tak 2 km. V prípade časovej rezervy sa presunieme k vodopádom Kinchkha, vzdialených 6 km. Nachádzajú sa vyššie proti prúdu rovnakej riečky, ktorá preteká kaňonom Okatse. Tvorí ich kaskáda troch vodopádov padajúcich z východného útesu vápencového masívu Askhi. 

4.deň, presun na Kaukaz, do Mestie, ubytovanie v penzione.

 

5. deň, turistika, Mestia-Mazeri autom a potom trek k ľadovcu Ushba/vrchol Ushby 4700 m n.m/.Tento krásny výlet na celý deň, vedie hornou časťou údolia Dolra. Naším cieľom bude ústie ľadovca Ushba, ktorý je o 600 m vyššie, ako vodopád Shdughra, najvyšší v Gruzínsku. Po celej hornej trase budeme vidieť do údolia a pohľad na hory je naozaj nádherný. Oblasť leží blízko ruských hraníc.

6.deň, turistika ku Koruldijským jazerám, ktoré sa nachádzajú v blízkosti  Mestie, na ceste vedúcej k hore Ushba. Jazerá Korduli sú v nadmorskej výške 2740 metrov. Zostup cez alpské údolie do Mestie. Po ceste sú nádherné výhľady na slávne pohoria Ushba a Tetnuldi.

7.deň, turistika k ľadovcu Chalaadi, populárna trasa v blízkosti Mestie - údolím rieky Mestiachala, ktorá preteká Mestiou až k ústiu ľadovca Chalaadi, ktorý sa nachádza 12 km od centra mesta Mestia. Trek je jednoduchý, takže ho zvládne každý.Autom sa odvezieme k mostu, kde sa spája rieka Chalaadi s Mestiachala. Trasa najprv prechádza mladým borovicovým lesom. Po lese začina kamenná roklina, ktorá je pozostatkom ľadovca. Trasa končí pri ústi Chalaadi. Príroda v blízkosti ľadovca je naozaj krásna.
Odchod z hôr k pobrežiu Čierneho mora, do Batumi. Ubytovanie v hoteli.
 

8.deň, prehliadka Batumi, delfinárium, Botanická záhrada, kolonáda, lanovkou nad mesto...

9.deň, výlet ku Makhuntseti Brige, presun do Kutaisi,

10.deň, presun na letisko, odlet domov.

 

Cena: 885 € + letenka Budapešť-Kutaisi a späť od cca 240 €

Minimálny počet ľudí 10          

Cena zahrňuje: prenájom minibusu aj s vodičom, služby sprievodcu, ubytovanie v hoteloch a penziónoch/vrátane raňajok/, poistenie kancelárie proti insolventnosti, informačné materiály.

Cena nezahrňuje : letenku, vstupy do jaskýň, kaňonov a lanoviek, stravu  a osobné poistenie. 

<< Predchádzajúci | Späť |