USA národné parky 2024

 

 

Madeira 2024

Lofoty - Nórsko 2024

 

Faerské ostrovy 2024 

Gruzia 2024

 
 
 
 

Kuba 2025 

Island 2024 

 

 

Azory 2024

Omán 2024

 

 

 

Poznávacie zájazdy

 

Azory, Sao Miguel - 8 dní, dva termíny, 3.-10.5. vypredané a 17.-24.10.2024

Termín:
Cena 995,00 EUR
Počet osôb
Popis:

1.deň - po ubytovaní v hotely vyrazíme do centra mesta a prehliadku historického centra s koloniálnou architektúrou a starobylými uličkami.

2.deň začneme na severe  ostrova vyhliadkou Miradouro de Santa Iria. Smer na Miradouro do Salto da Farinha a Parque Natural da Ribeira dos Caldeirőes. Pokračujeme ďalej cez botanickú záhradu Jardim Botânico da Ribeira do Guilherme. Odtiaľ na maják Farol do Arnel...výhľady na útesy.Pokračujeme na ďalšiu vyhliadku Miradouro da Ponta do Sossego. Je v nádhernej záhrade sniekoľkými výhľadovými miestami. Vyhliadka  Miradouro da Ponta da Madrugada, zastavíme sa na pláži Praia do Lombo Gordo, pokračovať budeme na Miradourodo Pôr-do-Sol a posledná  vyhliadka je Miradouro do Pico dos Bodes - drevená veža.

3. deň - po raňajkách, odchod na celodennú túru s výstupom na Pico da Vara 1 103 m nm – najvyšší bod ostrova, cca 4 hod. Cesta prírodnou rezerváciou lemovanou cédrovým porastom aj trávami, ktorá vedie cez plošinu Graminhais, až na vrchol, odkiaľ nás čakajú panoramatické výhľady cez celý ostrov a oceán rozliehajúci sa do všetkých svetových strán. Za dobrej viditeľnosti uvidíme aj na susedný ostrov Santa Maria. Cestou do PONTA DELGADA, prejdeme skleníky s ananásmi na Azorean pineapple plantation, aby sme porozumeli ich pestovaniu a osviežili sa ananásovým likérom alebo napríklad ananásovou zmrzlinou.

4. deň

Smer do oblasti kaldery Sete Cidadaes, ktorá je považovaná za jeden zo siedmich divov Portugalska. Túru cca 3 hod. po hrane krátera zahájime výstupom na vyhliadku, z ktorej uvidíme na sústavu tamojších jazier, oceán aj rozprávkovú krajinu ostrova. Vystúpime na Pico da Cruz, 845 m. Pokračujeme okolo Lagoa Azul s úchvatnými výhľadmi na vnútro krátera so smaragdovými jazerami, modrými hortenziami, stromových papradí a dedinky v okolí jazier. Pokračujeme Escalvado, odkiaľ uvidíme strmé útesy s pozadím presláveného mestečka Mosteiro. Po ceste sa zastavíme na majáku Farol da Ponta de Ferraria a zátoke Termas da Ferraria. Na záver prechádzka malebným mestom Monsteiro a zastávka na "oceánskom kúpalisku" - možnosť kúpania v lagúnach vytvorených prílivom.

5. deň - celodenný výlet do živej vulkanickej oblasti Furnas. Túra cca 2 hod., okolo jazera Lagoa das Furnas. Návšteva miestnych aktívnych solfatarov/sopečná činnosť cez puklinu v zemi/, kde uvidíme prípravu typického pokrmu COZIDO NAS CALDEIRAS (zmes z mäsa či rýb a zeleniny) vareného priamo v horúcej sopečnej pôde. Po obede návšteva kúpeľov Furnas preslávených svojimi 22 horúcimi prameňmi. Pri návrate do PONTA DELGADY zastávka na jedinej európskej čajovej plantáži Chá Gorreana, kde budeme môcť nahliadnuť do výroby a taktiež ochutnať a nakúpiť miestne produkty.

6. deň - odchod na celodenný výlet. Pešia túra cca 4 hod. vedie prírodnou rezerváciou z časti pozdĺž levády. Pastviny aj bujná vegetácia s radom endemitov, nádherné výhľady na južné pobrežie S. Miguel (Vila Franca do Campo a Ribeira da Praia) nás dovedú až na brehy kúzelného vulkanického jazera Lagoa do Fogo (Ohnivé jazero). Po záverečnom výstupe na vyhliadku budeme môcť obdivovať toto malebné jazero obklopené sýto zeleným horským terénom a za ním priliehajúcim oceánom. Pokračovať budeme do pobrežného letoviska Ribeira Grande – krátka prechádzka mestečkom s možnosťou občerstvenia v miestnych reštauráciách. Nasleduje zastávka vo výrobni miestnych ovocných likérov s ochutnávkou. Popoludnie strávime v exotických lagúnach Caldeira Velha s možnosťou kúpania pod vodopádmi aj v termálnych prameňoch.

7. deň - leváda Rota da Água v centrálnej časti ostrova, po ktorej dôjdeme do miesta zvaného Janela do Inferno (Pekelné okno). Čaká nás nenáročná dobrodružná trasa plná tunelov a starodávnych akvaduktov. Presunieme sa na sever ostrova, na  Královskú vyhliadku a ruiny hotela Monte Palace. Pokračujeme turisticým chodníkom na  Serra Devassa a ďalej okolo jazera lagoa do Canario. Zídeme k mestečku Sete Cidades s možnosťou prechádzky k brehom jazera Lagoa Azul.

8. deň - odlet domov

Cena:  955 € + letenka cca 350 €

Minimálny počet ľudí 8

Cena zahrňuje: dopravu minibusom, služby sprievodcu, ubytovanie s raňajkami, poistenie kancelárie proti insolventnosti, informačné materiály.

 

Cena nezahrňuje : letenku a osobné poistenie.

 

 
<< Predchádzajúci | Späť | Nasledujúci >>