USA národné parky 2024

 

 

Madeira 2024

Lofoty - Nórsko 2024

 

Faerské ostrovy 2024 

Gruzia 2024

 
 
 
 

Kuba 2025 

Island 2024 

 

 

Azory 2024

Omán 2024

 

 

 

Poznávacie zájazdy

 

Island - okruh - 11 dní, 17.5.-27.5.2024 - vypredané

Termín:
Cena 1 450,00 EUR
Počet osôb
Popis:

1 deň:  z letiska v Keflavíku sa presunieme  do Reykjavíku, kde budeme prvú noc ubytovaní. Ešte v ten deň, prehliadka centra, kostol Hallgrímskirkja, radnica pri jazere  Tjörnin, a ak bude časová rezerva navštívime aj vodojem Perlan.

2 deň:  ráno vyrazíme na cestu po asi najpopulárnejšej časti ostrova, ktorá sa zvykne označovať ako Golden Circle. Táto oblasť zahŕňa národný park Þingvellir, ktorý je zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO. Na tomto mieste vznikol najstarší parlament v Európe a populárny je aj preto, že sa v ňom stretávajú dve tektonické dosky. Vďaka tomu na tomto mieste môžeme obrazne povedané vidieť akúsi hranicu medzi Európou a Amerikou. Ďalšími zastávkami budú  Geysir a Strokkur. Geysir je otec všetkých gejzírov – je to najstarší známy zástupca tohto prírodného úkazu a po ňom boli pomenované všetky ostatné. Napríklad aj Strokkur, ktorý vriacu vodu chrlí pravidelne každých pár minút do výšky až 20 metrov.Presun k vodopádu Gullfoss, kráteru Kerið. Cestou do mesta Vik si urobíme prestávku pri vodopádoch  Seljalandsfoss a Skógafoss. V meste Vík prespíme.

3 deň: ráno sa vydáme na slávnu Black Sand Beach, známu tiež ako pláž Reynisfjara. Čierny piesok, štipľavý vietor  – táto oblasť je najvlhkejšou na Islande, takže na dážď budeme pripravení, odtiaľ  k majáku Dyrhólaey Viewpoint. Predpoludním vyrazíme do národného parku Skaftafell / Vatnajökull. Presun k lagúne  Jökulsárlón, ktorá je jednou z najkrajších atrakcií na Islande. Obrovské kusy ľadu na pláži, jazero s veselými tuleňmi a ľadovce v okolí. Odtiaľ  vyrazíme do mesta Höfn, kde sme sa ubytujeme.

4 deň: Ráno sa vydáme na cestu po východnom pobreží Islandu, ktoré nie je veľmi navštevované. Celú túto oblasť lemujú krásne dlhé fjordy, zelené pláne a čierne pláže. Na jednej strane šíre more a za nami skaly. Podľa počasia a okolností absolvujeme vysokohorskú túru v niektorom s nespočetných údolí. Večer po necelých troch stovkách kilometrov dorazíme do mesta Egilsstaðir kde budeme ubytovaní, a ktoré bude posledným obývaným miestom pred asi 200-kilometrovým úsekom.

5 deň: Ráno vyrazíme smerom k jazeru Mývatn, a po ceste abosolvujeme pár úžasných zastávok pri prírodných útvaroch. Zastavíme sa pri vodopáde Dettifoss, ktorý je pokladaný za najsilnejší vodopád v Európe s prietokom vody medzi 200 až 500 m³ za sekundu. Vodopád je široký 100 metrov s prevýšením 44 m. Odtiaľ  k  Viti kráteru a preskúmame oblasť Namaskard, horúce pramene.Vystúpime na kopec nad nimi. Pôjdeme smerom k vodopádu Góðafoss . Poslednou zastávkou v tento deň bude mesto Húsavík, kde sa ubytujeme.

6 deň: V Húsavíku navštívime prírodné kúpelele, a podľa záujmu absolvujeme plavbu loďou za veľrybami. Alternatívne absolvujeme turistiku v okolí. Húsavík je najstaršou osadou na Islande, okrem toho, že je najväčším mestom v okrese Þingeyjarsýsla.Mesto je známe pre pozorovanie veľrýb v zátoke Skjálfandi a nazýva sa veľrybárske hlavné mesto. V zálive sa nachádza až 23 druhov veľrýb, vrátane veľryby modrej.

7 deň: Ráno smer polostrov Snæfellsnes. Po ceste sa okúpeme v prírodnom termálnom bazéne a zastavíme sa pri útvare Hvítserkur, ktoré vyzerá ako monštrum premenené na kameň. Podľa legendy bol Hvítserkur trol z Westfjordov. Ubytujeme sa v rekr. stredisku pri mori s jakuzami na terase.

8 deň: Ráno vyrazíme k bájnej hore Kirkjúfell a vystúpime na ňu /463 m n.m./. Zastavíme sa na pláži Skarðsvík. Na Islande sú všetky pláže, ktoré nájdete, čierne. Skarðsvík je jedinou výnimkou. Piesok má svetlo žltú farbu a kontrast zvýraznených lávových hornín robí túto pláž jedinečnou na svete. Aj keď je to všetko ohromujúce, najkrajšou vecou na pláži Skarðvík, je farba oceánu. Kontrast svetla modrého mora a zvyšku krajiny je úchvatný. Pokračovať budeme  na kráter Saxhóll  a  Gatklettur - Arch Rock - útes s kruhovým oblúkom.

9 deň:  Ráno sa pobalíme a vydáme sa naspäť Reykjavíku. Cestou absolvujeme vysokohorskú túru. 

10 deň: Ráno pôjdeme na ľahkú turistiku ku termálnej rieke Reykjadalur Hot Spring.

11 deň: smerom na letisko turistika ku vyhaslej sopke, odlet domov

Cena:  1450 € + letenka Viedeň - Keflavík a späť  cca od 380 €

Minimálny počet ľudí 8

Cena zahrňuje: dopravu minibusom, služby sprievodcu, 9x ubytovanie/7x s raňajkami/, poistenie kancelárie proti insolventnosti, informačné materiály.

Cena nezahrňuje : letenku, vstupy do múzeí, plavbu ľoďou za velrybami a osobné poistenie.

<< Predchádzajúci | Späť | Nasledujúci >>