USA národné parky 2024

 

 

Madeira 2024

Lofoty - Nórsko 2024

 

Faerské ostrovy 2024 

Gruzia 2024

 
 
 
 

Kuba 2025 

Island 2024 

 

 

Azory 2024

Omán 2024

 

 

 

Vysokohorská turistika

Zermatt, trek okolo Matterhornu, Breithorn - 7 dni, 1.-7.8.2024 - vypredané

Termín:
Cena 720,00 EUR
Počet osôb
Popis:

1. deň - po raňajkách vysokohorská túra Zermatt – Gornergrat (vlakom) – Rotenboden – popod Gagenhaupt cez Dristelen dole do údolia po Gletschergartenweg – Gletschergarten – Furi – Zermatt. Zostup po chodníku do Zermatt.

2.deň:  vysokohorská túra Zermatt – Alterhaupt – Trift – Höhbalmen – Zmutt – Zermatt. Čaká nás nepretržité stúpanie úzkym výrazným údolím či skôr roklinou k horskému hotelu Trift. Pokračovať budeme na Höhbalmen (2665 m), náš hlavný cieľ. Ďalej po Edelweissweg, aby sme si trasu urobili ako okruh. Cez osadu Zmutt do Zermattu.

3. deň: ľadovcová túra Breithorn (4 165m n.m.)

je považovaný  za najľahšiu alpskú štvortisícovku. Od konečnej stanice lanovky na Klein Matterhorn vedie cesta smerom na východ okolo sedla Breithornpass a firnovým svahom na vrchol. Ľadovcové trhliny na ceste nie sú, nutné je však ľadovcové vybavenie. Z vrcholu sú vidieť Bernské Alpy s vrcholom Jungfrau, Gran Paradiso alebo Mont Blanc a samozrejme Matterhorn. Zostupuje s rovnakou cestou.

4. deň: vysokoorská túra - výstup na Hörnlihütte – chata pod vrcholom Matterhornu

Ak by som mal staviť na jednu horu, ktorú spozná každý horolezec aj skúsenejší turista/ja som ju vyliezol/ podľa tvaru, potom by som zavrel oči a neomylne povedal..... Matterhorn. Vrchol tvaru tesáka, ktorý čnie k nebu do nadmorskej výšky 4478 metrov. Trek vedie k vysokohorskej chate Hörnlihütte, stojacej na úpätí východného hrebeňa hory. Hörnlihütte slúži hlavne ako východiskový bod pre horolezcov, ktorí zdolávajú vrchol cestou "North West face / Zmutt nose", jednou z najťažších a najexponovanejších ciest.

5. deň: vysokohorská túra - trek po 5 jazerách je jedna z najkrajších medzi túrami v horách okolo Zermattu. Výhľady na horské jazerá sú úžasné (v troch z nich sa odráža Matterhorn) a trasa je plná rozmanitosti. Cesta vedie popri jazerách Stellisee, Grindjisee, Grünsee, Moosjisee a Leisee.

6. deň: podľa dohody ferrata nad Zermattom - ferrata Mammut alebo ferrata Schweifinen

Cena zahrňuje: dopravu minibusom, služby sprievodcu, poistenie kancelárie proti insolventnosti, informačné materiály.

Cena nezahrňuje : stravu, lanovky a vlaky, požičanie výzbroja a cestovné poistenie.

 

 

<< Predchádzajúci | Späť |